Autor Wątek: Dobór strzał  (Przeczytany 31159 razy)

Mycy

  • Gość
Dobór strzał
« dnia: Czerwiec 28, 2007, 10:25:17 pm »
Witam wszystkich Formowiczów. Mam na imię Maurycy i od miesiąca jestem  szczęśliwym posiadaczem łuku firmy Ragim  model Victory 64" @28 26#. Na razie nie stać mnie na porządne strzały i używam Glasfiber-strzał Easton Trooper do 40#.  No i właśnie w nich mój problem. Dokupiłem do luku clicker, celownik, buton i fliper co zmusiło mnie do skrócenia strzał do 28" i od tego momentu nie mogę dojść z tym sprzętem do ładu. Skupienie to tragedia a lot strzały to istny breakdance, jak robie test nieopierzonej strzały to nawet w tarcze nie trafiam z 15 m tak bije na lewo, czyli wychodzi mi  ze te strzały są za twarde do mojego łuku, i tu mam kilka pytań jako iż jestem zielony w temacie (chociaż oczytany ;) )
1. czy jest sens użycia np. cięższych grotów, czy darować sobie je zupełnie i dać dzieciom do postrzelania?
2. czy używał ktoś może takiego łuku jakie strzały wybrać z tabeli Eastona
wychodzi mi 1813, ale kto tam wie czy to rzeczywiście 26 lbs a wydatek 230 pln na 12 strzał to dla mnie nie mało
3.  jaki ochraniacz palców ze strony luksportu byście polecili bo mam taki z allegro i za nic nie mogę z tego strzelać (strzały lecą gdzie chcą, bez jest ok)
tylko nie te po 200 pln  ;)

Ogólnie łucznictwo wciągnęło mnie i trzyma, zrobiłem sobie nawet mate z kartonów i desek powiem ze spisuje sie wyśmienicie, narazie umiejętności mam skromne strzelam z 18 metrów i żeby sie nie stresować nie używam
traczy :). Jestem z okolic Poznania, pewnie wcześniej czy później będę musiał wstąpić do jakiegoś klubu, bo ile można jechać na samouctwie z poradników... Z góry dziękuję za wskazówki
Pozdrawiam wszystkich
Maurycy

TomeK

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2007, 02:03:21 pm »
Witam!
W tym przypadku zdecydowanie polecam udanie się po radę do klubu.
Problem polega prawdopodobnie na tym że strzały są za ciężkie i twarde do tego łuku.Często zdarza się też że strzały po skróceniu nie latają jak trzeba ze względu na źle dobrane groty. Dla początkującego najlepsze są strzały aluminiowe z niższej półki cenowej np. Easton Blues(17zł/promień) lub jeszcze tańsze Easton Gold Stalker(8zł/promień).
Jeśli chodzi o ochraniacz palców to najpopularniejszym modelem jest Cartel Elite Cordovan(48zł) a z tańszych propozycji np. ochraniacz Łukbisu(17zł).

Strona klubu "Leśnik" w Poznaniu http://www.kslesnik.pl/
Na stronie znajdują się wszelkiego rodzaju informacje o klubie, a w dziale PLIKI mapka dojazdu do ściągnięcia.
Pozdrawiam
TomeK

PiotrD

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2007, 05:12:42 pm »
Akurat Trooper 40#  są bardzo nieszczęśliwe bo poza tym o czym piszesz grot jest nakładany i ma większą średnice od promienia więc przy wyjmowaniu ze słomianki wyrywa słome a przy przeciągnięciu w strone strzału urywa lotki. Tak źle i tak niedobrze.

Mycy

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2007, 06:39:35 pm »
Witam
Dziękuje za poradę, w niedalekiej przyszłości będę musiał zawitać do "Leśnika".  Mam jednak następne pytanie gdzie kupić promienie w takiej cenie? Gold stalkery były by alternatywa, choć nie mam maszynki do klejenia lotek i wolałbym nabyć kompletne strzały. W luksporcie to najtańsze są Easton Jazz przy zakupie 12 szt wychodzą po 19 pln za szt czyli 228 za kpl, a swoja drogą czy w Poznaniu są jakieś godnie polecenia sklepy łucznicze, mój łuk nabyłem w Spec-shopie na św. Marcinie, ale tam nie widzą co sprzedają namówili mnie na 64" luk a teraz widzę i czytam wszędzie ze na mnie za mały jest. Powinienem mieć przy wzroście 180 cm około 68"no i do niego mi właśnie te Trooperki polecili, jako niezniszczalne.

TomeK

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2007, 09:59:04 pm »
Gold Stalkery można kupić w Centrum Łuczniczym( http://www.centrum-lucznicze.pl) kompletne strzały kosztują 13.40pln. Jeśli chodzi o sklepy w Poznaniu to jest jeszcze "Hobby" na Głogowskiej lecz nie polecam gdyż wybór w nim skromny a ceny-wręcz przeciwnie:) Najlepszym sklepem jest Łuksport ma najniższe ceny i największy asortyment. Centrum Łucznicze ma w wielu przypadkach ceny mniej korzystne lecz zdarzają się wyjątki(np. w/w strzały).
Pozdrawiam
TomeK

PiotrD

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2007, 10:11:03 pm »
Legacy easton kupiłem wczoraj za 28pln/sztuka właśnie w hobby przy głogowskiej. nie wiem czy przypłaciłem cy nie ale mam.

ReAkToR

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2007, 01:44:50 am »
strzały strzałami, mnie interesują lotki. Czy ktoś mógłby mi doradzić? Mam bloczka stosunkowo krótko i ledwo co nauczyłem sie do czego służą poszczególne elementy (trykon XL 70-80). Chciałbym wiedzieć jakie lotki są odpowiednie do strzelania w terenie? długie? krótkie? naturalne? quick spin?? spin wings odpadają ze względu na podstawkę (ale tego nie jestem pewien)

mam 24 promienie do oklejenia. jak kupie źle to w najlepszym przypadku jestem 30zł w plecy a w najgorszym 250zł

HELP

adamc1

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2007, 07:55:10 am »
Powiedz jakie masz strzały typ rozmiar niemniej na początek polecam zwykłe lotki Arizona w kolorze dobrze widocznym natomiast rozmiar zależy między innymi od tego z jakich strzał strzelasz, nie pamiętam jaka masz podstawkę opadającą czy nie tez proszę o tę informację.

ReAkToR

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2007, 11:17:26 am »
nie mam podstawki opadającej. strzały mam gamegetter 2117 z grotami 125 i 145granów.

ReAkToR11g

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2007, 04:19:18 pm »
śruby są popuszczone o 3 obroty. a długość naciągu to 28 (tak na łuku napisali...) Maszynkę do klejenia lotek se już zrobiłem co prawda nie wygląda profesjonalnie ale przykleja idealnie prosto każdą lotkę (nie licząc spin wings-ów). Groty też już zamówiłem 85 i 100 zobaczę jaka będzie różnica. Pozostaje mi jeszcze tylko kupić strzały do tych grotów 145grain... skoro 2117 są za słabe to jakie są wystarczające?

White Eagle

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2007, 11:05:49 pm »
Witam serdecznie.
Jak już wszedłem w posiadanie łuk, to pojechałem do łuksportu, żeby mi dobrali do niego strzały. Łuk ma siłę 60# max a nastawiony był na minimum czyli 44#. Chciałem, aby strzały dobrze pracowały na całym zakresie siły łuku, gdyż liczyłem się, że będę podkręcał siłę wraz z nabieraniem siły w rękach. Michał z Łuksportu dobrał mi: strzały 2117, grot 125 granów i lotki gumowe. Ustawił mi maszynkę do klejenia lotek, tak, że lotki są bardzo delikatnie przyklejane pod kątem. Powoduje to rotacje strzały podczas lot. Strzał nie skracałem. Pozostałem na długości fabrycznej. Jedną ze strzał już deczko zniszczyłem, bo trafiłem w śurbę od strzałochwytu. Mimo, że strzała jest krótsza, to lata tak samo, jak pozostałe.

Strzelam z łuku bloczkowego, jak jest w moim opisie poniżej, ale to chyba nie ma większego znaczenia. Jeśli się mylę to przepraszam.

Pozdrawiam serdecznie

bartolinx

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 01, 2008, 04:23:25 pm »
Od niedawna jestem łucznikiem i nie za bardzo się znam, proszę doradzcie mi, mam  łuk Samick Polaris 68, jakich strzał powinienem do niego użyć???

Odie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 02, 2008, 09:38:47 am »
1. Zmierz sile naciagu tego luku w funtach. Mozesz uzyc do tego celu wiszacej wagi wedkarskiej lub elektronicznej :) wez luk i strzale, naciagnij tak jakbys strzelal (ale nie stezelaj !). Popros kogos niech zeznaczy miejsce na strzale np. przy buttonie, (albo otworze na niego), wez potem wage, zaczep z cieciwe i naciagnij tak zeby znk na strzale byl w tym samym miejscu. Odczytaj sile naciagu oraz zmierz odleglosc od rowka w osadzie to zaznaczenia i podaj na forum... Moze wtedy cos sie doradzi...

2. Jakie strzaly cie interesuja? Drewno, Alu, carbon?

Pozdr
1. 21'' "Warf" Black Jenings Lightning  / Samick Universal Glass - 32#@28
2. 23'' Hoyt Radian / Win & Win Winus - 34#@28
3. Dwa "Bisoki" - angielskie z malym refleksem - 34 & 41#@28
Strzaly: Easton Redline oraz swierkowe  :)

bartolinx

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 02, 2008, 01:16:59 pm »
Interesują mnie strzały wykonane z aluminium, łuk ma siłę naciągu 24-34 funtów. Jeśli kojażycie jakieś dobre strzały i w dobrej cenie to byłbym wdzięczny za namiar :)

Odie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2008, 10:09:01 am »
Niee no - ja pytalem o konkretna sile naciagu luku przy TWOJEJ dlugosci naciagu :)
Nie o przedzial jaki jest pewnie napisany na luku...

1. 21'' "Warf" Black Jenings Lightning  / Samick Universal Glass - 32#@28
2. 23'' Hoyt Radian / Win & Win Winus - 34#@28
3. Dwa "Bisoki" - angielskie z malym refleksem - 34 & 41#@28
Strzaly: Easton Redline oraz swierkowe  :)