Autor Wątek: Recznie robiony luk klasyczny  (Przeczytany 7475 razy)

adamer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Recznie robiony luk klasyczny
« dnia: Sierpień 27, 2009, 03:55:21 am »
Witam. Ciekawy jestem Waszego zdania na temat tego wyrobu :
http://www.allegro.pl/item724409006_luk_klasyczny_o_sile_naciagu_24_kg_52_8_lbs.html

Czy bedzie odpowiedni dla poczatkujacego? Mam zamiar strzelac rekreacyjnie, 178cm wzrostu dlugosc naciagu mam 28'
A tak przy kazji. Forum podzielone jest na klasyczne, bloczkowe i tradycyjne. O ile roznice pomiedzy bloczkiem nie jest trudno zauwazyc to nie wiem czym sie rozni tradycyjne od klasycznego. Tematy  poruszane  na obu tych forach dotycza czesto tych samych lukow?

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Recznie robiony luk klasyczny
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2009, 05:04:07 pm »
Z łukiem klasycznym i tradycyjnym to ma on prawie tyle samo wspólnego co maczuga...To zwykły pręt z włókna szklanego(dwa pręty)wetknięty w drewniany niby majdan...Mimo 24 kg naciągu nie spodziewałbym się żadnych rewelacji w kwestii osiągów-poza ew.rwącym bólem w łokciu lewej ręki ( :) ) i ogólnym zniechęceniem...

Łuk klasyczny to z reguły łuk sportowy lub olimpijski z osprzętem(celownik,stabilizator itp, itd)
Łuk tradycyjny...hmm... tu zdania są podzielone ;) -dla jednych to repliki dawnej broni wykonane  z materiałów współczesnych(w odróżnieniu od łuków historycznych-replik wykonanych wyłącznie z nat. materiałów);
dla innych to sposób strzelania-jeśli łuk nie ma bloczków ani żadnego osprzętu to jest łukiem tradycyjnym...

Paradoksalnie więc łuk historyczny zawsze będzie łukiem tradycyjnym co już w drugą stronę nie będzie tak oczywiste :)  
Łuk tradycyjny nie zawsze będzie łukiem historycznym ale w sporadycznych wypadkach może stać się lukiem klasycznym(w zależności za którym z poglądów jest łucznik i czy zechce dokręcić np. celownik) 

pozdr


ps
Jak możesz "kapitanie nemo 67"sprzedawać coś takiego...toż to :o ::)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 04:29:00 pm wysłana przez N.E.M.O »

adamer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Recznie robiony luk klasyczny
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2009, 12:32:17 am »
Dzieki N.E.M.O za wyjasnienie nie do konca dla mnie jasnych roznic pomiedzy lukiem klasycznym a tradycyjnym.
A jezeli luk ma bloczki ale bez osprzetu i strzelec strzela intuicyjnie to bedzie to strzelanie tradycyjne ?  ??? ;)
Kapitannemo67 sprzedal juz sporo tych lukow i komentarze ma same pozytywne,  wiec moze nie jest az tak zle z tymi lukami od niego?
W sumie zasada budowy jak w tym luku Geologic  http://www.allegro.pl/item721420180_okazja_zestaw_prawdziwego_lucznika_okazja.html

Mam zamiar rozpoczac swoja przygode z lucznictwem. Docelowo myslalem o bloczku ale takim golasie i strzeaniu bez osprzetu. Jedank jak na razie co sobie upatrze to ( z mojej winy) zostaje mi sprzatniete sprzed nosa. Pomyslalem sobie ze kupie na poczatek jakis niedrogi luk klasyczny lub tradycyjny i zobacze jak mi idzie. Stad pomysl z tym lukiem z wlokna szklanego.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 01:39:23 am wysłana przez adamer »

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: Recznie robiony luk klasyczny
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2009, 02:33:09 am »
Kup Polarisa Samicka za 300 zł z groszami. Tańsze są tylko zabawki, jak ta, do której linka podałeś.

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
Odp: Recznie robiony luk klasyczny
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2009, 02:14:56 pm »

marcinj

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Recznie robiony luk klasyczny
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2009, 10:09:11 am »
Witam,

Odradzam ten "luk".
Mialem z nim stycznosc (naciag 18kg) i mozliwosc strzelania jedoczesnie ze swojego  Polarisa (12kg). Niebo a ziemia. Polaris o niebo celniejszy. Mimo ze mial zdecydowanie slabszy naciag strzala na dystancsie 20-25 metrow z jakiego strzelalem leciala w miare plasko, z tego wynalazku leciala zauwazalnie wolniej, i juz po ewidentnej paraboli. To o tyle dziwne, ze naciag przeciez silniejszy. Mysle ze to jest zwiazane w jakis sposob z praca i charakterystyka ramion.
Przy polarisie okazalo sie ze posiadana slomianka jest za slaba, bo cienkie strzaly karbonowe "przelazily na wylot" i uderzaly w stojak drewniany, co zniszczylo po paru daniach 2 strzaly. Strzaly z tego wynalazku ledwo co sie w ta slomianke zaglebialy.

Polecam wiec Polarisa a do strzelania rekreacyjnego to o maly naciagu. Mam185cm, 80kg, a mimo to niechcialbym mocniejszego. Mozna sobie dluzej postrzelac, cwiczyc powtarzalnosc, skupienie, celowac bez zmeczenia pare sekund, dac postrzelac kobietom, starszym dzieciom itp. Koniecznie ze skorka na palce, bo cienka dakronowa ceciwa robi z palcow masakre i po kilkudzisieciu strzalach naciagniecie cieciwy to juz bol a nie przyjemnosc.

Strzaly koniecznie musza byc dobrane do luku zeby strzelac celnie i powtarzalnie.

Pozytywne opinie na allegro pochodza pewnie z niewiedzy. Osoba ktorej lukiem strzelalem tez byla zadowolona dopoki nie strzelila z rzeczonego polarisa.

Do polarisa mozna przyczepic stabilizator, button. Regulowac, kombinowac jesli zabawa wciagnie.

pozdrawiam
marcin

adamer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Recznie robiony luk klasyczny
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2009, 01:23:18 am »
Dziekuje za odpowiedzi. Zostalem "wyleczony"  ;) Teraz skupiam sie na zakupie jakiegos tradycyjnego i jednoczesnie szukam niedrogiego uzywanego bloczka. Zobacze co bardziej mi bedzie pasowalo.