Autor Wątek: Zmiany na stronie 3darchery.pl  (Przeczytany 3849 razy)

adamc1

  • Gość
Zmiany na stronie 3darchery.pl
« dnia: Sierpień 20, 2009, 09:26:43 am »

adamc1

  • Gość
Odp: Zmiany na stronie 3darchery.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2009, 11:40:22 am »
W itam część materiałów na stronie dostępne
od dzisiaj tylko po zalogowaniu.
Pozdrawiam Adam

kissielec

  • Gość
Odp: Zmiany na stronie 3darchery.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2009, 10:03:25 pm »
Coraz bardziej podoba mi się ta strona. Nareszcie jest z niej dostęp do najbardziej potrzebnych informacji i danych.
 :)

paskud

  • Gość
Odp: Zmiany na stronie 3darchery.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2009, 11:37:22 pm »
A próbowałeś znaleźć na niej odpowiedź co to jest łucznictwo 3D? ;D

paskud

  • Gość
Odp: Zmiany na stronie 3darchery.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2009, 04:32:05 pm »
Hejka.
Właśnie zacząłem szukać sobie czegoś więcej w temacie masy, grainów itd. i trafiłem artykuł na 3darchery.pl

http://www.cypher.home.pl/sekcjalucznicza/index.php?option=com_content&task=view&id=50&Itemid=34

Moment
Strzała dociera do tarczy z pewną wartością momentu, który wytraca w chwili zatrzymania


Skąd wyście to wzięli że iloczyn prędkości i masy to moment? To bzdura, bo iloczyn masy i prędkości w fizyce nazywa się pędem. Moment to iloczyn wektorowy ramienia i siły.

Pzdr.
Michał

adamc1

  • Gość
Odp: Zmiany na stronie 3darchery.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2009, 05:14:32 pm »
Witaj Michale gdybyś poczytał wstęp to wiedziałbyś skąd wziął się ten artykuł.
Tak na wszelki wypadek wklejam wstęp który pewnie pominąłeś.

Tekst zawarty w niniejszym dziale (ze skrótami i często własną inwencją wplecioną w oryginalny tekst) został przetłumaczony ze strony http://homepage.ntlworld.com/joetapley/ adres po zmianie  http://www.goarchers.org.uk/mechanics/  za zgodą autora.

Tłumaczenie: Maciej Słowik (być może pełne błędów ale starałem się jak mogłem...). Tutaj uwaga generalna: Moja radosna twórczość opiera się a czysto amatorskiej pracy. Nie zajmuję się tłumaczeniami zawodowo, a i czasami może mi brakować polskiej terminologii łuczniczej. Dlatego proszę wszystkich czytających o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę. Złośliwości ? odpuśćmy sobie, bo mogę się tylko zniechęcić.


Pozdrawiam serdecznie i przyjmuję, że Twoja wiedza i bezinteresownie poświęcony czas, przyczynią się do pogłębiania przez ogół, wiedzy łuczniczej.

paskud

  • Gość
Odp: Zmiany na stronie 3darchery.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2009, 06:47:54 pm »
Witaj Michale gdybyś poczytał wstęp to wiedziałbyś skąd wziął się ten artykuł.
Tak na wszelki wypadek wklejam wstęp który pewnie pominąłeś.
[...]
Witaj :)
Artykuł u mnie zaczyna się tymi słowy: Wprowadzenie strzał karbonowych spowodowało.... Nie miałem bladego pojęcia skąd tekst jest ani też nie widzałem wstępu o którym piszesz (przeglądarka Opera 9.21) dlatego poruszyłem tą sprawę tutaj. Mam nadzieję, że ów Maciej nie obrazi się za wytknięcie błędu w tłumaczeniu - proszę tylko Was o poprawienie tekstu w wolnej chwili bo często tak jest, że raz powiedziane kłamstwo powtórzone wiele razy staje się "prawdą" - jeśli wiesz co mam na myśli.
Pzdr.

EDIT: obydwa adresy które podałeś zwracają "404 not found" ;p

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Zmiany na stronie 3darchery.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2009, 01:01:07 pm »
Hej,

Nie, nie obrażę się. Z fizyką rozstałem się wieeele lat temu a w liceum nie uczono mnie terminologii po angielsku.
Cały czas mogę edytować ten tekst więc jeżeli ktokolwiek chętny zechce pomóc mi w zastąpieniu błędnych określeń właściwymi - tylko za to podziękuję

Pozdrawiam
Maciek