Forum lucznicze

Łucznictwo bloczkowe => Tematy związane ze sprzętem => Wątek zaczęty przez: CountDooku w Marca 19, 2022, 03:20:38 pm

Tytuł: Laser do ustawiania podstawki/strzały
Wiadomość wysłana przez: CountDooku w Marca 19, 2022, 03:20:38 pm
Hejka, czy ktoś używał tego narzędzia? Walczę właśnie z takim montowanym w miejscu szyny. No i mam problem. Punkcik lasera jest podłużny(pewnie w jakimś celu) a wiązka porusza się dziwnie parabolicznie - startując z cięciwy i nocka strzały, zjeżdża z niej żeby ponownie na nią wrócić bliżej grotu. Kiedyś znajomy mi tak zmierzył na tych samych strzałach zresztą i punkt lasera szedł idealnie od cięciwy po całej strzale.. Nie wiem w czym problem. Zetknął się ktoś z Was z takim niuansem?

EDIT: Uff, to był mój błąd, nieumyślnie obróciłem laser wokół jego osi i zaczął wariować :) Już jest cacy :)
Tytuł: Odp: Laser do ustawiania podstawki/strzały
Wiadomość wysłana przez: archibow w Marca 23, 2022, 09:55:36 am
Jakiej firmy laser ?
Tytuł: Odp: Laser do ustawiania podstawki/strzały
Wiadomość wysłana przez: CountDooku w Marca 23, 2022, 05:38:32 pm
Hej, laser to OMP Tru Center LAT. Już go ustawiłem, działa i prowadzi wiązkę od camów, przez cięciwę, aż do grotu strzały :) O dziwo, strzała na podstawce jest teraz zauważalnie skierowana na lewo w stosunku do osi półki ale mądrzy ludzie mówią, że tak ma być ;)
Tytuł: Odp: Laser do ustawiania podstawki/strzały
Wiadomość wysłana przez: archibow w Marca 23, 2022, 09:03:55 pm
Daj znać czy sie potwierdza po testach na odchodzenie.
Rozumiem że to wydłużenie punktu ustawiłeś wzdłuż osi łuku ?
Tytuł: Odp: Laser do ustawiania podstawki/strzały
Wiadomość wysłana przez: CountDooku w Marca 24, 2022, 11:00:20 am
Niestety nie wzdłuż osi choć wydawało mi się to oczywiste. Po ustawieniu tak jak mówisz - czyli usytuowaniu linii lasera równolegle do strzały/cięciwy, laser poruszał się po paraboli - jak opisałem wyżej - czyli np jechał po cięciwie a potem zjeżdżał ze strzały w okolicy lotek, na chwilę, żeby na nią wrócić bliżej grotu :-/ Testy na odchodzenie dopiero jutro lub pojutrze
Tytuł: Odp: Laser do ustawiania podstawki/strzały
Wiadomość wysłana przez: salutczarter w Kwietnia 01, 2022, 08:03:45 am
Mam podobny problem ... Po cieciwie do majdanu idzie rowno a pozniej ucieka w lewo na strzale.uzylem strzaly testowej eastona,pozniej estona nemezisa...to samo jest
Tytuł: Odp: Laser do ustawiania podstawki/strzały
Wiadomość wysłana przez: CountDooku w Kwietnia 01, 2022, 09:28:50 am
Ja poluzowałem sam moduł laserowy w obejmie(wcześniej na wszelki wypadek zaznaczając oryginalną pozycję) i obracając co i raz o kilka stopni, sprawdzałem czy wiązka idzie równo po cięciwie do górnego camu a potem w dół do nocka i wzdłuż strzały. Przygotuj się na to, że strzała może odchylać się lekko na lewo(jak jesteś praworęczny) w stosunku do osi majdanu bo już kilka osób mi potwierdziło że tak może być i teraz w obu łukach ustawionych przeze mnie laserem, strzały leżąc na podstawkach, odchylają się na lewo a łuki strzelają dobrze ;)